11 Listopada oraz 190 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

„ŚWIĘTO NASZEJ OJCZYZNY”

11 listopada  – Narodowe Święto Odzyskania Nieodległości przez Polskę  jest to czas zadumy i wspomnienia tych, którzy walczyli za naszą wolność. To czas, kiedy sięgamy po historię Polski i wspominamy minione czasy. Ze względu na niedogodności i ograniczenia wynikające ze stanu epidemii w bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie uczcili to święto oglądając prezentację multimedialną w klasach, a także wzięli udział w Szkolnym konkursie wiedzy o Polsce. Pytania konkursowe w formie testu dotyczyły ogólnych informacji o naszej Ojczyźnie. Najlepszą wiedzą w tym zakresie  wykazali  się uczniowie klas szóstych.  I tak :

  • Aleksandra Góral zdobyła I miejsce,
  • Konrad Pietruszczak  – II miejsce,
  • Wiktoria Duda  – III miejsce

Organizatorzy Barbara Pazurek, Aneta Dremlik i Maciej Szymański gratulują zwycięskiej trójce,  a pozostałym uczniom dziękują za udział w konkursie.

 

30 listopada mszą w Sanktuarium Św. Antoniego odprawioną w intencji Powstańców Listopadowych upamiętniono 190 rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego. Wśród przedstawicieli Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego znalazła się także delegacja młodzieży  wraz z   p. Dorotą  Tarką – wicedyrektor SOSW i  p. Beatą Palińską. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze pod obeliskiem z tablicą „W hołdzie uczestnikom powstań narodowych” zlokalizowanym na Skwerze Powstańców przy ul. Mościckiego.