82 Rocznica Agresji ZSRR na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka

Z okazji 82. Rocznicy Agresji ZSRR na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka odbyła się 17 września uroczystość patriotyczną przed Pomnikiem w Hołdzie Zesłańcom Sybiru na skwerze przy ul. Jana Pawła II i Wandy Panfil. Druga część uroczystości odbyła się w kościele pw. NMP Królowej Polski.
W programie zaprezentowano rys historyczny, okolicznościowe pieśni patriotyczne, składanie kwiatów i zapalenie Światełka Pamięci. Złożono również kwiaty pod Obeliskiem poświęconym Rodakom Zamordowanym, Zmarłym i Zaginionym w Rosji Carskiej i Sowieckiej w latach 1768-1858 zlokalizowanym na placu kościelnym. Uroczystość poprowadził Kamil Borkowski. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie tomaszowskich szkół, przedstawiciele służb mundurowych, związku kombatantów, Muzeum w Tomaszowie, harcerze z tomaszowskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego i strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1002.
Delegacja Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, który reprezentowała klasa I branżowa wraz z nauczycielami, przybyła na godz. 11.00 na uroczystość pod pomnikiem „W hołdzie zesłańcom Sybiru”, następnie udała się na uroczystą mszę do kościoła pw. NMP Królowej Polski.