„Parostatkiem w marzeń rejs”

Pod takim hasłem w dniu 24 marca 2017 r. odbyła się VI edycja imprezy integracyjnej dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, z autyzmem i zespołem Aspargera. W tym roku gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6, nr 8 i szkoły w Ujeździe. Patronat nad imprezą, już po raz czwarty, objęło Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego.

Uczniowie, nauczyciele Ośrodka i przybyli goście zamienili się w tym dniu w żeglarzy, marynarzy i piratów. Występy artystów oceniało wyjątkowe jury: kapitan Jack Michael, w przerwie w rejsach po morzach i oceanach, Złota Rybka, która spełniała wszystkie życzenia oraz okrutny i groźny Pirat z Karaibów, w tym dniu w wyjątkowo przyjaznym nastroju.

Podziwialiśmy wiele wspaniałych występów naszych młodych artystów począwszy od piosenek marynarskich, poprzez tańce piratów i kaczuszek, wiersze, grę na instrumentach, pokazy sprawności fizycznej na degustacji kanapki XXL kończąc.

Na naszej imprezie nie ma miejsc pierwszych i ostatnich. Wszyscy artyści są wyjątkowi, najlepsi w swoim repertuarze i wszyscy zasługują na nagrody, które wręczyły panie Elżbieta Goździk reprezentująca Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego i dyrektor SOSW mgr Anetta Klimczak.  Oprócz nagrody każdy uczestnik otrzymał „Licencję na talent” za prezentację swoich umiejętności i talentu.

„Licencję na talent” w podziękowaniu za wspieranie integracji dzieci niepełnosprawnych intelektualnie otrzymało Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego a za szczere, ofiarne serce p. Elżbieta Goździk, która przekazała słodycze dla wszystkich uczestników imprezy.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom za zaangażowanie, pomoc w przeprowadzeniu imprezy i stworzenie wyjątkowej atmosfery sprzyjającej występom artystycznym.