Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

W piątek 27 października  uczniowie Szkoły Podstawowej: Robert Bożyk i Wiktoria Duda, pod opieką pani pedagog wzięli udział w  XII edycji Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa.   W zawodach, które odbyły się  w Szkole Podstawowej nr 13 pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego, rywalizowało dwadzieścia dwuosobowych drużyn – dziewczynka i chłopiec z powiatu tomaszowskiego. Reprezentacje szkół zostały wcześniej wyłonione w eliminacjach wewnątrzszkolnych.

Konkurs rozpoczęto rywalizacją sportową. Dzieci miały do pokonania tor przeszkód. Test sprawnościowy składał się z ośmiu elementów, które uczniowie musieli jak najszybciej pokonać. Kolejnym etapem konkursu był test z wiedzy o bezpieczeństwie, złożony z 15 pytań, rozwiązywany drużynowo. Zagadnienia poruszone w tej części rywalizacji dotyczyły znajomości podstawowych przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania w codziennych sytuacjach życiowych np. przy spotkaniu z nieznajomym.

Nasi uczniowie zajęli IV miejsce, otrzymując atrakcyjne nagrody: zestaw do badmintona, gry edukacyjne i drobne upominki oraz elementy odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Urząd Gminy w Lubochni, oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb.