Sukcesy artystyczne naszych uczniów

Na terenie naszego powiatu tomaszowskiego znajduje się jedyna – w powiecie tomaszowskim – placówka kształcąca dzieci i młodzież z licznymi dysfunkcjami  psychofizycznymi.  Jest  to Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

Dzieci i młodzież  tej placówki oświatowej  aktywnie uczestniczą  w  różnorodnych zajęciach terapeutycznych,   ale także  biorą udział w różnych konkursach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim , a także ogólnopolskim.

Uczniowie tej placówki wzięli udział w maju 2021r. udział  w I Festiwalu Sztuki Młodych  Niepełnosprawnych .  I Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych pod hasłem  ,,Krajobraz Serca „”dedykowany został  pamięci św. Jana Pawła II i zorganizowany przez Fundację Integracja  JP II w Łodzi.

Młodzi ludzie  odnieśli ogromny sukces w każdej kategorii artystycznej. Nagrody dla zwycięzców  zostały wręczone w listopadzie  2021 r. Miło jest nam poinformować, że   I  miejsce w kat. wokalnej odniosła ucz. Aleksandra Góral,  która otrzymał nagrodę – stypendium artystyczne  o wartości  2. 000 zł, z przeznaczeniem na dalszy rozwój swojej kariery  muzycznej .   W artykule Dziennik Łódzkiego   napisano: ,, Proszę sobie wyobrazić, że dziewczynka cierpiąca na autyzm zaśpiewała tak pięknie jeden z utworów Adele, że zapewne słynna piosenkarka zdziwiłaby się, słysząc to wykonanie”.

Kolejna nagroda trafiła do ucz. Marcina Zielińskiego,   który w kat.: rzeźba, otrzymał II miejsce,  za piękną interpretacje wizerunku Matki Boskiej Włodzimierskiej  – w trudnej technice rytu w drzewie

Natomiast ucz. Aleksandra Dziubałtowska otrzymała nagrodę specjalną w kat. literackiej za czystość i głęboką emocjonalność przekazana w wierszu ,,Małe dziecko,;  wiersz wzbudził ogromne  zainteresowanie i poruszenie za  empatię i istotne ukazanie problemu dziecka nienarodzonego  wśród czytających i pokazał głębie przeżyć emocjonalnych nastolatki,  praca poetycka uczennicy ukazała się wydrukiem w Dzienniku Łódzkim

Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody ufundowane przez Fundacje JP II w postaci dyplomów, sprzętu do komputera oraz maskotki. I Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych Krajobraz Serca dedykowany pamięci św. Jana Pawła II dostał dofinansowanie m.in. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz resortu kultury, a honorowym patronatem imprezę objął marszałek Grzegorz Schreiber. Konkurs ,,Krajobraz Serca’’ realizuje Fundacja Integracja JP II.

Koordynatorami konkursu w SOSW  były p.  D.Tarka, B.Palińska.