Urodziny Pluszowego Misia

Pluszowy Miś jest maskotką, która towarzyszy dzieciom od wielu pokoleń. Jego ciepłe spojrzenie, miękkość i cierpliwość powoduje, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Podobnie jak na całym świecie 25 listopada w naszym Ośrodku odbyły się wielkie urodziny Pluszowego Misia. Wspaniałymi gośćmi imprezy była dyrekcja placówki, pani psycholog, pedagog i oczywiście radosna gromada uczniów szkoły podstawowej. Przy pomocy organizatorek, pani Elżbiety Zakrzewskiej, Bernardety Jakubowskiej i sponsorów, Miś częstował cukierkami i tortami, które wykonały pani Daria Stępień i Magdalena Jóźwik. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowały piękne życzenia i wspaniałe prezenty. Zabawa, tańce trwały całe przedpołudnie i pozostawiły radosne wspomnienia z I urodzin Pluszowego Misia.