Jak karnawał, to zabawa!

Nie ma zbyt wielu dni w roku szkolnym, na które uczniowie czekają z taką niecierpliwością. Na zabawę karnawałową w dniu 25 stycznia wyglądano w tym roku szczególnie niecierpliwie. Perspektywa pysznej zabawy tuż przed feriami zimowymi była wystarczającym powodem.

Przy akompaniamencie fanfar i wystrzałów konfetti imprezę oficjalnie otworzyła pani dyr. Magdalena Kowalczyk. Na początku wszyscy uczestnicy przywitali się radośnie, przybijając „piątkę” każdy z każdym, we wspólnym korowodzie dwóch węży. Następnie dzieci i młodzież w przebraniach  karnawałowych ochoczo uczestniczyli w nauce układu ruchowego do piosenki „ Witajcie w naszej bajce” z najnowszej wersji filmu „Akademia Pana Kleksa”. Impreza obfitowała w różnorodne konkursy sprawnościowe i szalone tańce do muzyki karnawałowej. Chętnie też fotografowano się korzystając z fotościanki oraz rekwizytów zmieniających wygląd. Dużo radości i zadowolenia sprawiły wszystkim atrakcje przygotowane przez niezawodnych wolontariuszy takie jak: malowanie twarzy i rąk zmywalnymi tatuażami, zabawa wokalno- ruchowa do piosenki „ Jedzie pociąg z daleka”. Na spragnionych łasuchów czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie wydarzenia.

Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski SOSW wraz z opiekunami, nauczycielska sekcja dekoratorska, wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 oraz Rada Rodziców SOSW.